CYSTISTAT

Dostępność: brak towaru
Cena: 388,80 zł 388.80
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

CZYSTY ROZTWÓR HIALURONIANU SODU

Do wspomagania odbudowy warstwy glikozaminoglikanów (GAG) w pęcherzu moczowym.

OPIS: Warstwę glikozaminoglikanów (GAG) znajdującą się na wewnętrznej ścianie pęcherza moczowego uważa się za barierę ochronną przeciwko drobnoustrojom, substancjom karcynogennym i innym obecnym w moczu. Warstwa ta stanowi podstawowy mechanizm obronny wewnętrznej ściany pęcherza moczowego przed czynnikami drażniącymi obecnymi w moczu. Ubytki w warstwie GAG znajdującej się na nabłonku pęcherza moczowego mogą zaburzyć jej funkcje ochronne. Może prowadzić to do adherencji bakterii, mikrokryształów, białek i jonów lub na przepływ jonowych i niejonowych substancji rozpuszczonych w moczu (np. mocznika) poprzez nabłonek pęcherza moczowego.

CYSTISTAT® opracowano w celu uzupełnienia ubytków w warstwie GAG na ścianie pęcherza moczowego. Substancją czynną jest czysta sól sodowa kwasu hialuronowego.

Każda fiolka CYSTISTAT® zawiera: 40 mg hialuronianu sodu

SPOSÓB UŻYCIA: Po dokładnej mikcji należy podać dopochęrzowo za pomocą zwykłego cewnika całą objętość roztworu znajdującą się w fiolce. W celu uzyskania optymalnego wyniku leczenia pacjent powinien powstrzymać mikcję tak długo jak to możliwe ( przez co najmniej 30 minut) po instalacji preparatu.

Istnieją dowody na to, że w trakcie zapalenia pęcherza moczowego, warstwa GAG pęcherza jest niewystarczająca. Niedobór ten przyczynia się do powstania objawów klinicznych w chorobach, takich jak: śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie pęcherza spowodowane zakażeniem, urazy, kamica nerkowa, zatrzymanie moczu, nowotwory i popromienne zapalenie pęcherza moczowego. Aby złagodzić objawy zapalenia pęcherza moczowego związanego z tymi czynnikami, zaleca się instalację CYSTISTAT® raz w tygodniu przez 4-12 tygodni, a następnie raz w miesiącu do chwili ustąpienia objawów.

Lekarz prowadzący, urolog lub radiolog może również zadecydować o profilaktycznym zastosowaniu CYSTISTAT®.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na jakikolwiek składnik wyrobu medycznego. Przerwać stosowanie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych.
Ponieważ nie ma dowodów klinicznych świadczących o bezpieczeństwie używania kwasu hialuronowego u dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią, leczenie CYSTISTAT® nie jest zalecane u tych pacjentów.

OSTRZEŻENIE: PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI.

PRZECHOWYWANIE: Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-30 ° C). Nie zamrażać.

OPAKOWANIE ZAWIERA: 1 x 50 ml fiolka CYSTISTAT® 40 mg. Do jednorazowego użytku. Wyrzucić po zastosowaniu.

Wyprodukowany przez: Mylan Institutional, Inverin, Co. Galway, Ireland.

UWAGA! Ze względu na transport realizowany w warunkach kontrolowanych czas dostawy może się wydłużyć do 72 godzin.

 

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl